ALAŞEHİR GÜZELBAHÇE ANAOKULU

HAKKIMIZDA

2017 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Alaşehir Güzelbahçe Anaokulu, en iyi eğitim, en iyi öğretim, en iyi gelişim prensibini ilke edinmiştir. Alanında uzman eğitmen kadrosuyla çocuklarımızın her şeyi en hızlı ve en çok algılayarak kişilik kazanmaya başladığı yaş çok önemlidir. 3 ile 6 yaş arasındaki zamanını maksimum performans ve kalite ile geçirmesi için 24 saat hiç durmadan üretmekte ve onların geleceğine katkı sunmaktadır. Adam olacak çocuk yedisinde ne ise yetmişinde aynıdır sözünün artık tescillendiği günümüzde çocuklarınızın geleceğe en güzel şekilde yetişmesi için çalışmaktayız. Okulumuz sosyal, kültürel, milli ve manevi değerlerini en temiz şekilde öğrenebileceği bir sistem üzerine eğitim vermektedir. Her anne ve baba çocuğuna güzel bir gelecek sunmak ve güzel bir yaşama kavuşması için var gücüyle çalışmaktadır.

 

HER ZAMAN EN İYİSİ

 

Alaşehir Güzelbahçe Anaokulu olarak çocuklarınızın hem sizin istediğiniz şekilde yetişmesini sağlamaktayız. Diğer taraftan kendi yaşıtlarıyla beraber gerek oyun gerek sosyal aktivite ve gerekse sosyal sorumluluklarının farkındalığını onlara en güzel şekilde vermekteyiz. Bu konuda bize güvenebilirsiniz. Sizinde geleceğiniz olan yavrularınızın hayatın anlamını anlamaya başladığı bu dönemde yanında olmak için güler yüzlü ekibimizle beraber sizleri bekliyoruz.

NedenBiz Biz?

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, bilgili, ilim ve bilime yatkın, ahlaklı, edep ve terbiye çizgisini bilen, sosyal sorumlarının bilen birey olarak yetiştiriyoruz. Aile hayatına önem veren, vatanını, milletini, bayrağını, devletini maddi ve manevi değerlerini, dinini, hak ve batılı, paylaşmayı, arkadaşlığı, dostluğu, kardeşliği en iyi şekilde öğrenmesi için çalışıyoruz.

Sadece bir öğretim yuvası değil, eğitim ve gelecek neslin en güzel şekilde yetişmesi Lale Bahçesi anaokulumuzun temel felsefesidir. Hakkımızda daha fazla bilgi için okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.

95%

Kalite

90%

Başarı

93%

Eğitim

89%

Gelişim

2YIL
3+ÖĞRETMEN
55+ÖĞRENCİ
150+MEZUN

YAŞAYANDEĞERLER KARAKTEREĞİTİMİMİZ

Sorumluluk

Çocuklarımızın sosyal ve bireysel sorumluluklarının bilincinde olması ve bu doğrultuda yetişmeleri için eğitimler vermekteyiz..

 

Öz Güven

Kendi özgür fikirlerini söyleyebilen, savunabilen ve kendi çabaları ile bir noktaya gelebilen nesiller yetiştirmek için buradayız.

 

Sevgi - Saygı

Önce kendine, sonra aile, arkadaş ve etrafındaki insanlara sevgi ve saygı çerçevesini iyi benimseyen, saygısız sevginin olamayacağını bilen nesiller yetiştirmekteyiz.

 

Adalet

Adaletin herkes için var olduğunu, kendi düşüncelerinin başkasından üstün olamayacağını, adaletin herkese eşit davranmak olduğunu bilen nesiller yetiştiriyoruz.

Yardımseverlik

Yardımseverlik sadece ihtiyaç olunduğunda değil, elindekini komşusuyla, arkadaşıyla paylaşmak, ihtiyaç sahiplerine kucak açmayı yaşam biçimi edinen çocuklar yetiştiriyoruz.

 

Dostluk

En iyi ve en kötü halinde bile arkadaşlarını, çevresini ailesini unutmayan, maddi imkanları gelişse bile dostane ilkeleri hep taze kalan gerçek dostlar yetiştiriyoruz.

 

Geleceğin TemelleriAtılıyor…

Çocuk Gelişimi

Okul Öncesi Etkinlikler

EĞİTİCİ

ZEKÂ OYUNU GELİŞTİRİYORUM PROJESİ

_

Ülkemizde eğitim alanında yaşanan problemlerin temeline indiğimizde eğitim sürecinde kullanılan materyallerin eksikliği yapılan birçok çalışmada ortaya konulmuştur. Özellikle zihinsel faaliyetleri geliştirme ile ilgili materyal yönünden dünyadaki uygulamaların gerisinde olmakla birlikte maalesef bu alanda bir çalışma başlatılmamıştır. Çocukların en iyi öğrenme şekli oyundur. Oyun da ise kullanılacak öğeler ya da içerik öğrenmenin kalitesinde en önemli unsurdur. Bu açıdan geliştirilecek materyal çocukların hakkımızda bireysel olarak oynayacağı gibi hem arkadaş grupları arasında hem de aile içinde sosyal etkileşimi artırması açısından önemlidir. 

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

_

Robotik biliminde meydana gelen gelişmeler, bu alana yönelik yapılan yatırımları ve teşvikleri de artırmıştır. Geleceğin teknolojisi olarak görülmesinden kaynaklı olarak hem devletler hem de büyük kurumsal firmalar tarafından bu alana birçok destek verilmektedir. Ülkemizde de bu alanda birçok okulda kodlama ve robotik eğitimi verilmeye başlanmıştır. Yurtdışında popüler olan ve adını İngilizce kökenli kelimelerin baş harflerinden alan STEM adındaki eğitim programları da ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Peki, nedir bu STEM? STEM, belirttiğimiz gibi İngilizce kökenli kelimeler olan Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerini baş harfleridir ve bu alanlarda eğitim programlarına sahiptir. Bu eğitim programları sayesinde çocuklar, analitik düşünme yeteneklerini geliştirirken bu alanlara da daha çok ilgi duymaya başlamaktadırlar.